Jak zostać pracownikiem PSP i jakiego rodzaju to przynosi zyski?

Jak zostać pracownikiem PSP i jakiego rodzaju to przynosi zyski?

Jest kilka zawodów, w których chcą działać w przyszłości dzieci. Takim zawodem często jest strażak, do którego zadań zalicza się nie tylko gaszenie pożarów, ale także pomoc przy wystąpieniu klęsk żywiołowych lub chociażby przy co poniektórych zdarzeniach na drodze.

straż pożarna

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Są dwa sposoby, w jakie można stać się pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej. Początkowym z nich jest służba przygotowawcza. Kandydat musi spełnić kilka istotnych wymogów. Nie może być osobą skazaną za żadne przestępstwo, musi także być obywatelem RP, posiadać co najmniej wykształcenie średnie i korzystać w pełni z praw publicznych. Do pracy w tego typu służbie jak straż pożarna konieczne jest też posiadanie właściwych zdolności tak fizycznych, jak i psychicznych. Jeżeli w danej jednostce organizacyjnej obecne są wolne etaty, prowadzony jest nabór nowych pracowników. Polega on na ocenie rekrutów na bazie przedstawionych dokumentów. Oczywiście niezbędna jest również rozmowa kwalifikacyjna czy test sprawnościowy. Poza tym komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę poziom wykształcenia rekrutów. Jeśli mają oni pomocnicze uprawnienia np. płetwonurek, to będzie to mieć pozytywny wpływ na końcową ocenę.

Drugim sposobem, w który można zostać strażakiem w Państwowej Straży Pożarnej to służba kandydacka, którą pełni się w jednej ze szkół PSP.

Zaciekawił Cię taki tekst? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij też ten odnośnik. Pokrewne treści przeczytasz również tu (https://ibombo.com/realizacje/).

Powinna ona jednak uczyć zainteresowanych w systemie dziennym. Ukończenie tego typu uczelni oferuje prawo używania tytułu inżyniera albo magistra pożarnictwa. Istnieje również tytuł technika pożarnictwa.

Niezależnie od tego, jest to służba mundurowa związana z wielkim zagrożeniami, zatem pracownikom straży pożarnej przysługuje prawo do wcześniejszego przejścia na emeryturę. Ponadto sama świadomość przynoszenia pomocy oraz prestiż wiążący się z wykonywaniem takiego zawodu także nie są bez znaczenia.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes