Nie szata zdobi człowieka…? Niezbędne akcesoria

Nie szata zdobi człowieka…? Niezbędne akcesoria

Wiele osób, które charakteryzują się pięknym idealizmem, utrzymuje że człowiek powinien być odbierany przez pryzmat duszy, a nie prezencji. To bardzo szlachetne postulaty, jednak rzeczywistość jest totalnie różna.

Cały czas spotykamy dziesiątki ludzi i każdego z nich postrzegamy po tym, jak wygląda – urodzie, ciuchach i mniejszych elementach. Na dodatek na percepcję wpływa wiele czynników psychologicznych, takich jak stereotypy czy wyrobione wzorce indywidualne.

Autor: Atlantic

Szalenie ważne jest to, w co człowiek się ubiera.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu będziesz pragnął poszerzyć dane na opisywany temat, to pomocne omówienie bardzo Ci pomoże – kliknij i zobacz!

Jeśli ktoś twierdzi inaczej, niech wyobrazi sobie, że widzi kogoś, kto ma na sobie skarpetki do klapek. A potem widzi na ludzi, którzy mają na sobie dobrze skrojone koszule i efektowne zegarki Swatch. Różnica w percepcji objawia się zawsze. Tak czy owak, trzeba rzecz jasna każdego traktować z godnością, abstrahując od wyglądu. To nie zmienia twardego faktu, że ubiór ma wielkie znaczenie – po prostu powinno się próbować nie dać się zawładnąć pierwszemu wrażeniu.

W tym akapicie zajmijmy się wspomnianymi wcześniej dodatkami. Taki akcesoriami są np. szaliki, zegarki męskie, zegarki damskie, spinki itp.. Wydaje się, że są one nieistotne ze względu na rozmiar, jednak to fałsz. To właśnie z tej przyczyny ekskluzywne zegarki męskie znanych firm są tak kosztowne – to materialne świadectwo klasy człowieka. Można powiedzieć, że spore środki, jakie należy przeznaczyć na ekskluzywne zegarki damskie i dla mężczyzn, to pokłosie ich oddziaływania na postrzeganie. Niestety, jest też tutaj pewien mankament. Nie każdy umie dobrze rozpoznać, że ten zegarek rzeczywiście jest markowy i cenny.

Może to być przecież doskonała podróbka z bazaru. Z tej przyczyny ten, kto zakłada drogie zegarki męskie zazwyczaj pragnie, by ten dodatek mówił o jego statusie osobom, które wiedzą o co chodzi. Osoby na ulicy raczej nie zwrócą uwagi na ekskluzywne zegarki Swatch, jednak partner biznesowy, który sam nabył sobie podobny egzemplarz, już z pewnością na to spojrzy.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes