Nowatorskie podejście, preferencje do pracy w grupie a także profesjonalna wiedza to cechy, które musi mieć kandydat na testera.

Nowatorskie podejście, preferencje do pracy w grupie a także profesjonalna wiedza to cechy, które musi mieć kandydat na testera.

Nowatorskie podejście, preferencje do pracy w grupie a także profesjonalna wiedza to cechy, które musi mieć kandydat na testera.
Obecnie komputer jest bezkonkurencyjny nie tylko w zakładach pracy, ale i w życiu codziennym. Wraz z upływem, powstają coraz to nowsze procesy technologiczne. Ostatnie doniesienia z badań rynku pracy, wskazują na to, że specjaliści od telekomunikacji i informatyki, tworzą drugorzędną grupę najbardziej rozchwytywanych pracowników.

Jednakowoż pomimo trwającego zapotrzebowania na fachowców tej dziedziny, coraz częściej zdarza się, że od testera wymaga się nie tylko umiejętności technicznej ale wielu ponadnormatywnych kompetencji osobistych.

inżynier informatyki

Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Przypuszczałoby się, że testera to całkiem bezstresowa profesja polegająca na spędzaniu dużej ilości godzin przed ekranem komputera i obserwowaniu czy pojawi się jakiś znak lub też nie.

Tak zaciekawił Cię ten wpis, że masz ochotę na nowe posty? Najmniejszy problem. Najnormalniej w świecie najedź na łącze do źródła (http://pischool.pl/szkola-jezykowa-piaseczno) i czytaj bez limitów.

Praca tylko na pozór zdaje się być nieskomplikowana, bezstresowa. Tak naprawdę testerzy pracują w ogromnym stresie i na ogół pod naciskiem czasu. Mają świadomość, że muszą być odpowiedzialni za jakość przetestowanych programów.

Poza tym jest to praca z ludźmi, a co za tym idzie od pracownika testującego programy, oczekuje się predyspozycji do współpracy z pozostałymi ludźmi, po to by osiągać znakomite rezultaty. Istotne jest posiadanie predyspozycji interpersonalnych, pozwalających na rozpoczęcie i podtrzymanie fachowej komunikacji między uczestnikami grupy jak również testerami a programistami, w celu otrzymania znakomitych rezultatów.

komputery

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

Codzienne obowiązki testera polegają na testowaniu oprogramowania, raportowaniu uchybień przy udziale wielorakich technik i metodologii – – praca dla informatyka.

Czy ten materiał Cię zafascynował? W takim wypadku sprawdź odmienny polecany serwis odkurzacze centralne szczecin, który także ma absorbujące informacje.

Każdy tester przed wszczęciem swoich czynności testujących musi zaznajomić się z harmonogramem prac i wymaganiami dotyczącymi testowanego oprogramowania. Do tego niezbędna jest znajomość analizy i prawidłowego opisywania zdefiniowanych w programie wymagań.

Oprócz wiedzy tematycznej ważne jest, aby tester cechował się również sumiennością, odpowiedzialnością za powierzone tematy zdroworozsądkowym podejściem scedowanych działań oraz wprawą jasnego przedstawiania informacji o wyszukanym błędzie lub wyjściu.
admin

Comments are closed.