Rozwijające zabawki dla dzieci

Rozwijające zabawki dla dzieci

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy dzieci stawiania literek, czytania, liczyć, poruszać się w świecie. Działamy na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest interesowanie pociechy edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są obecnie popularne? Jest kilka, część z nich z pewnością pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

zabawki edukacyjne dla dzieci

Autor: Sakena
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek lalki szmaciane. Większość z nas je miało. Tego typu lalki są o wiele lepsze niż takie wytwarzane z plastiku czy sztucznych materiałów głównie z tego powodu, że są miękkie i nawet malutkie dziecko nie wyrządzi sobie nimi krzywdy. Kolejny plus – można wykorzystywać je do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku aby przedstawiło historyjkę o tej postaci. Lalka może zostać kimkolwiek – królewną, nauczycielką, lekarką. Jeśli mamy zdolności manualne możemy przygotować jej ubranka wedle tego co o postaci opowie nam maluch.

Kolejna bardzo popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory, czyli gry pamięciowe. Najczęściej to komplet kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadanie polega na zebraniu par. Gra wymaga zapamiętywania gdzie leży kartonik z którym rysunkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To również wspaniały pomysł na wspólne spędzenie popołudnia, na przykład gdy pada deszcz (zobacz gry logiczne dla dzieci).

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki magnetyczne. Budowle z nich ustawione trudniej zburzyć, niż te ze standardowych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Dziecko może ustawiać z nich wielopoziomowe konstrukcje. Zazwyczaj do kompletu klocków dołożony jest obrazek przedstawiający to, co można z nich zbudować. Klocków jest mnóstwo rodzajów. Od sporych dla malutkich dzieci, po małe dla starszych – sześcio-, siedmioletnich.

Także dla większych dzieci przeznaczone są zabawki edukacyjne. Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, ale też wykształcają inne umiejętności choćby ocenę odległości, szybkości itp. Konieczne są także pewnego rodzaju zdolności manualne, by obsłużyć pilota (link do strony).

Jeżeli odpowiednio zainteresujemy dziecko i będziemy poświęcać czas na zabawę z nim, tak właściwie każda zabawka może być edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależne jest wyłącznie od naszej inwencji.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes