Rozwijające zabawki dla dzieci

Rozwijające zabawki dla dzieci

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy dzieci stawiania literek, czytania, liczyć, poruszać się w świecie. Działamy na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest interesowanie pociechy edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są obecnie popularne? Jest kilka, część z nich z pewnością pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

zabawki edukacyjne dla dzieci

Autor: Sakena
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek lalki szmaciane.

Zaciekawił Cię powyższy artykuł? Wystarczy wejść w podany link i można zobaczyć tu (https://alena-firany.pl/tasma-do-rolet.html) pozostałe nasze wątki. Mamy nadzieję, że również przypadną Ci do gustu.

Większość z nas je miało. Tego typu lalki są o wiele lepsze niż takie wytwarzane z plastiku czy sztucznych materiałów głównie z tego powodu, że są miękkie i nawet malutkie dziecko nie wyrządzi sobie nimi krzywdy. Kolejny plus – można wykorzystywać je do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku aby przedstawiło historyjkę o tej postaci. Lalka może zostać kimkolwiek – królewną, nauczycielką, lekarką. Jeśli mamy zdolności manualne możemy przygotować jej ubranka wedle tego co o postaci opowie nam maluch.

Kolejna bardzo popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory, czyli gry pamięciowe. Najczęściej to komplet kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadanie polega na zebraniu par. Gra wymaga zapamiętywania gdzie leży kartonik z którym rysunkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To również wspaniały pomysł na wspólne spędzenie popołudnia, na przykład gdy pada deszcz (zobacz gry logiczne dla dzieci).

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki magnetyczne.

Czy zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej laptopy do 1000 zł i przejrzyj tam następne fascynujące wpisy. Nie zwlekaj!

Budowle z nich ustawione trudniej zburzyć, niż te ze standardowych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Dziecko może ustawiać z nich wielopoziomowe konstrukcje. Zazwyczaj do kompletu klocków dołożony jest obrazek przedstawiający to, co można z nich zbudować. Klocków jest mnóstwo rodzajów. Od sporych dla malutkich dzieci, po małe dla starszych – sześcio-, siedmioletnich.

Także dla większych dzieci przeznaczone są zabawki edukacyjne. Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, ale też wykształcają inne umiejętności choćby ocenę odległości, szybkości itp. Konieczne są także pewnego rodzaju zdolności manualne, by obsłużyć pilota (link do strony).

Jeżeli odpowiednio zainteresujemy dziecko i będziemy poświęcać czas na zabawę z nim, tak właściwie każda zabawka może być edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależne jest wyłącznie od naszej inwencji.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes