Nowatorska technologia drukowania. Poznaj ją odpowiednio i wiedz, jak dużo możliwości możesz zyskać

Nowatorska technologia drukowania. Poznaj ją odpowiednio i wiedz, jak dużo możliwości możesz zyskać

Nowoczesne trendy w technologii bez przerwy docierają w naszą codzienność. Korzystamy z wielu innowacji, jakich tajemnic producenci strzegą jak oka w głowie. Jedną z nich jest druk przestrzenny (czyli 3D). Pokaźna gama ewentualnych zastosowań (od rolnictwa, przez przemysł aż po medycynę) zachęca coraz większą liczbę osób do zainwestowania w taki typ drukarki. Co to jest, jak działa?

Drukowanie 3D

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilku lat, dzięki dokładności tychże urządzeń, wykorzystuje się je do kreowania skomplikowanych rozwiązań. Protezy, prototypy, elementy pozostałych przedmiotów oraz różne wymyślne ozdoby do naszych domów mogą być zrobione właśnie za pomocą takich drukarek. W medycynie często wykorzystuje się drukarki laserowe, które w sproszkowanym materiale mają wypalać przygotowany w programie model bryły. Dzięki temu precyzja wykonania jest naprawdę spora. Ten typ drukarek stosują też branże, gdzie od precyzji i solidności zależy działanie całego mechanizmu.

Z kolei pasjonaci w domowym zaciszu korzystają z drukarek, warstwa po warstwie które nanoszą materiał (filament, zazwyczaj w postaci dość cienkiego drutu) tworząc przestrzenną bryłę. Najczęściej wykorzystywanymi filamentami są w tym przypadku PLA, ABS i PVA.

Zachęcamy – naciśnij to i wejdź na kolejną naszą witrynę. Tam czekają na Ciebie świeże oraz interesujące artykuły.

Na polskim rynku coraz więcej producentów wdraża do swoich sklepów ten właśnie produkt.

Wartość drukarek 3D może się wahać od kilku do aż kilkudziesięciu tysięcy złotych. Te mniej skomplikowane, które z powodzeniem możemy wykorzystywać we własnych domach, nie zabierają dużo miejsca. Ich cena nie jest zbyt wysoka zwłaszcza, gdy część pracy przy złożeniu urządzenia, wykonamy sami.

Nietypowe kształty, unikalne części urządzeń, interesujący pomysł na prezent dla dzieci? – nie ma problemu! Wydruk 3D jest rozwiązaniem wielu nietypowych problemów. Także pozostałe pomocne technologie, jak skanowanie 3D są już na porządku dziennym, można z nich korzystać, ażeby osiągnąć wymierne rezultaty. To co jeszcze kilka lat wcześniej wydawało się nierealne w dzisiejszych czasach jest dostępne praktycznie dla wszystkich.http://logintrade.pl/e-procurement (zobacz https://www.logintrade.pl/e-procurement)To wspaniała wiadomość dla wszystkich, gdyż posiadamy większe możliwości, jesteśmy w stanie korzystać z rozwiązań, które ułatwiają życie, a o których nasi rodzice mogli tylko pomarzyć. Z pewnością już niedługo w każdym mieszkaniu będzie drukarka 3D.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes