Domena internetowa – czym jest, jak dużo kosztuje oraz gdzie wolno ją nabyć?

Domena internetowa – czym jest, jak dużo kosztuje oraz gdzie wolno ją nabyć?

Domena internetowa – czym jest, jak dużo kosztuje oraz gdzie wolno ją nabyć?
Planując założenie strony internetowej bądź firmy w Internecie konieczne jest posiadanie domeny internetowej. Domena internetowa to nazwa, pod którą mieści się Twoja strona internetowa, przykładowo Jeśli prawidłowo napiszesz do wyszukiwarki internetowej nazwę domeny oraz naciśniesz Enter, otworzy się strona, którą przedstawia właśnie ta domena. Domeny wyznaczają także adres korespondencji elektronicznej, na przykład Posiadanie domeny jest potrzebne, jeśli pragniemy kwitnąć w Sieci.

korzystanie z internetu

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Rozróżniamy parę typów domen, jakie mogą posiadać różnorodne końcówki.

Gdy będziesz zdania, że znajdujący się w tym miejscu artykuł jest wartościowy, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej nowości (https://smartbodytrainer.pl/oferta/oferta-dla-firm/) tego typu materiałów!

Obecnie wyróżniamy takie końcówki jak pl., com., eu., i także końcówki nietypowe. Końcówki domen rozdzielają się na końcówki światowe, inaczej internacjonalne, krajowe i funkcjonalne. Koszt domeny może być zróżnicowany, sporo zależy od tego, jaką końcówkę wybierzemy, oraz także z jakiej oferty skorzystamy. Firmy zajmujące się sprzedażą domen mają zróżnicowaną ofertę, poniektóre ceny zdołają być wyższe, inne zaś niższe i bardziej interesujące.

Pragnąc kupić domeny, wskazane jest zaznajomić się przynajmniej z czterema – pięcioma ofertami przeróżnych firm. Wiele firm proponuje mniejsze ceny na pierwszy rok używania domeny, bo warto pamiętać, że domeny powinno się regularnie, co roku przedłużać. Domeny krajowe kosztują blisko 100 złotych na rok, a domeny globalne – blisko 50 złotych rocznie.

Wybierając domenę, należałoby wyłonić doświadczonego oraz zaufanego rejestratora, jaki do powszechnej bazy wprowadzi nas jako właściciela, zaś nie siebie. Zakładając stronę internetową, musimy także pomnieć, iż do jej funkcjonowania wymagany jest serwer hostingowy. Niektóre firmy proponują serwer (zobacz od czego zacząć pozycjnowanie) hostingowy z bezpłatną domeną, jaka mieści się już w cenie oferty. Wskazane jest poznać się z takimi propozycjami. Od momentu połączenia domeny z hostingiem, zacznie ona wyświetlać się w Internecie w ciągu 48 godzin.
admin

Comments are closed.