Kupiłeś coś niepotrzebnego? Nie musisz żałować?

Kupiłeś coś niepotrzebnego? Nie musisz żałować?

Dzisiaj kupujemy wiele i dość regularnie. Wykonujemy zakupy już nie tylko w tradycyjnych sklepach, lecz bardzo chętnie również w sklepach internetowych. Dodatkowo coraz szybciej decydujemy się na zakup określonych produktów.

księgarnia

Autor: morebyless
Źródło: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu narażeni bywamy na niezwykle szybką reakcję sprzedawcy, którego cele jest oczywiście nakłanianie nas do kupna jak największej ilości produktów. Nie inaczej jest rzecz jasna także w przypadku sklepów internetowych, gdzie również obsypywani jesteśmy wszelkiego typu promocjami i reklamami – bardzo trudno czasem nie skorzystać z szansy na zakup następnej bluzki, nowego telefonu albo modnego zegarka.

Niestety właśnie przez takie niezbyt przemyślane wydatki niekiedy decydujemy się na przedmioty, jakie wcale nam nie są potrzebne. Co zrobić, jeżeli przez chwilę lekkomyślności nabyliśmy przedmiot, który wcale nie jest nam potrzebny?

Jeśli zakupiona rzecz miała niezwykle niską wartość cenową, najczęściej nie zamartwiamy się tym zupełnie. Problem jest, jeśli musieliśmy wydać sporo pieniędzy, a wybrany produkt okazał się niezgodny z naszymi oczekiwaniami. Zakup mógł być wynikiem naszej nieprzemyślanej decyzji, albo też – co także nierzadko się zgadza – ma niewłaściwe parametry niż te, które w danej chwili potrzebujemy. W przypadku tanich towarów takich jak za duża para sauny skarpetek, lub nieodpowiednie worki do odkurzaczy, strata finansowa jest niewielka, więc i problem mniejszy. Sytuacja bywa trudniejsza w sytuacji droższych produktów, takich jak chociażby nieodpowiednie . W tej sytuacji powinniśmy zwrócić towar do sklepu. Jeśli z jakichś przyczyn nie możemy go oddać, powinniśmy skorzystać z aukcyjnych serwisów internetowych, gdzie sprzedamy niepotrzebne produkty. W takim przypadku można odzyskać chociaż część wydanych pieniędzy.

Zdarzają się i takie towary, które zostały przez nas zakupione, zastosowane i w bardzo dobrym stanie odłożone na półkę. Zazwyczaj są to w głównej mierze książki czy podreczniki szkolne . Nie warto gromadzić w swoim mieszkaniu tego typu przedmiotów, szczególnie jeśli nie posiadamy na to miejsca. Szkoda je także wyrzucać, bo przecież są to nasze wydane pieniądze. Możemy więc próbować je wystawić na aukcję internetową albo też oddać do antykwariatu.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes