Drony oraz kamery GoPro – ile trzeba wiedzieć na ten temat?

Drony oraz kamery GoPro – ile trzeba wiedzieć na ten temat?

Pozbawione załogi obiekty latające nazywane dronami jeszcze nie tak całkiem dawno znajdowały się jedynie na wyposażeniu wojsk. Teraz coraz częściej są sprzedawane są w zminiaturyzowanych wersjach także dla miłośników niekonwencjonalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Po miniaturowe drony sięgają dzisiaj coraz częściej miłośnicy podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów ma na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery sportowe, z których chętnie korzystają nie tylko osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią, ale także amatorzy. Filmy kręcone tą kamerą mają bardzo dobrą jakość. Kamera ma wysoką rozdzielczość, co przekłada się na jakość filmów – komentarz z strony. Do kamery można dobrać statyw .Przybywa również dronów, na pokładach których montowane są aparatury sterujące 3DR Solo. Od chwili, kiedy do sprzedaży trafiły 3 DR Solo robienie fotografii lub kręcenie filmów podczas lotu dronem stało się niezwykle proste, a ujęcia mogą być naprawdę zachwycające.

Obsługa jest banalnie prosta, a to dzięki naprawdę ergonomicznie wykonanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, ułożeniem gimbla lub nad kopterem jest niezwykle proste. Dodanie opcji Pause umożliwia zatrzymanie drona w określonym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet zdjęcia lub filmy wykonywane przez osoby niebędące zawodowcami będą naprawdę interesujące. Zgodnie z nazwą do obsługi urządzenia potrzebna jest zaledwie jedna osoba. Zawsze też można posiadane urządzenie poddać rozbudowie, dowolnie wybrać tryb, w którym będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może pracować między innymi w trybie automatycznym. Czas pracy urządzenia bez kamery wynosi dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.

kamera

Autor: Rodrigo Foggiatto
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając swoją przygodę z dronami, powinno zainteresować się charakteryzującymi się prostą budową i nie wymagającymi dużych nakładów finansowych modelami – CAMONBOARD. Na takich tanich i charakteryzujących się prostą budową modelach panujemy w takim samym stopniu pilotaż, jak i na kosztujących sporo modelach wyposażonych w naprawdę dużą ilość kamer i złożone moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niedrogimi modelami dronów jest przynajmniej kilka. Można nimi sterować, wykorzystując smartfon, komputer lub tablet.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej analiza rca danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Bez najmniejszych wątpliwości drony są urządzeniami, którym warto poświęcić nieco uwagi.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes