Kłopot z utrzymaniem porządku w domu

Kłopot z utrzymaniem porządku w domu

Utrzymanie mieszkania w czystości to niezwykle kłopotliwe zadanie. Wiedzą o tym przede wszystkim rodzice małych dzieci, jednakże także osoby mieszkające samotnie muszą zmagać się z kurzem i zanieczyszczeniami, jakie pojawiają się mimo systematycznego dbania o porządek. W jaki sposób uporać się z takim kłopotem? Jakie produkty i urządzenia mogą okazać się najbardziej przydatne?

odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
W głównej mierze winniśmy wyrobić sobie zwyczaj systematycznego sprzątania. Bardzo ułatwi nam to działanie i wbrew pozorom oszczędzi niemało czasu. Sprzątanie każdego tygodnia zabierze nam zdecydowanie mniej czasu aniżeli gruntowne porządki robione raz na miesiąc. Żeby starania wkładane w porządki nie były zbyt wysokie, powinniśmy zafundować sobie dobry sprzęt.

Niezbędny będzie po pierwsze profesjonalny odkurzacz, z paroma końcówkami i niemałą mocą. Doskonałe rozwiązanie to centralne odkurzacze, aczkolwiek nie każdy może sobie na to pozwolić. Więcej w artykule: „Alergia a centralny odkurzacz”. Przydatna będzie też miotła, szufelka i zmiotką i mop, którym na mokro wyczyścimy kafelki i panele. Dysponując takim zestawem bezsprzecznie uporamy się z większością zanieczyszczeń w mieszkaniach i domach.

odkurzanie

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie sam sprzęt i akcesoria to nie wszystko, niezbędne nam będą też środki czystości. Głównie płyn do mycia podłóg, mleczko do czyszczenia, jak również płyn do czyszczenia szyb. Taki podstawowy zestaw powinien nam na start wystarczyć, aczkolwiek może być tak, iż z niektórymi plamami albo zabrudzeniami sobie nie poradzimy.

Powinniśmy w takiej sytuacji skorzystać z wiedzy naszych mam lub ciotek i zastosować domowe receptury na plamy.

Jeżeli zainteresował Cię tego typu artykuł, poznaj dodatkowe informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (http://www.megastyro.pl/otuliny-styropianowe.html), odnajdziesz tu podobne informacje.

Przepisów na specyfiki usuwające plamy z wina na dywanie lub kawy na kanapie, poszukiwać możemy też w Internecie. Funkcjonuje mnóstwo serwisów internetowych o okołodomowej tematyce, na jakich odnajdziemy wiele przydatnych wskazówek i porad, przez co dbanie o czystość w domu lub [rolety podtynkowe cena] mieszkaniu będzie nieporównywalnie łatwiejsze. Wiele nauczyć się można także z programów telewizyjnych.

admin

Comments are closed.