Czy drukarki 3D kompletnie sferę nauki, technologii, a może nawet pozostałe obszary działalności ludzkiej?

Czy drukarki 3D kompletnie sferę nauki, technologii, a może nawet pozostałe obszary działalności ludzkiej?

W ostatnich dniach w internecie niezwykle głośno jest o drukarkach wykorzystujących trójwymiarową technologię. Na praktycznie każdej platformie i na każdym serwisie publicystycznym z łatwością wypatrzymy nowe, szokujące zapisy wideo, na których takie urządzenia tworzą przestrzenne obiekty, zaczynając od tych których używamy każdego dnia, po wytworzenie tak niewiarygodnych projektów, jak przykładowo w pełni sprawna proteza ręki.

drukowanie 3d
Po pierwsze, spróbujmy zrozumieć jak to działa, jednak nie jest to takie proste, bo drukarka drukarce nie równa i odmian drukarek 3D jest parę. Jedną z najbardziej znanych jest FDM, czyli osadzanie topionego metalu. Średnio przejrzysta nazwa, nieprawdaż? Oznacza to jednak „drukowanie” materiału ogrzanej do chwili jej topnienia i przepychanie jej przez dyszę. Jednakże najlepszym na tę chwilę sprzętem tworzącym w trójwymiarze bezapelacyjnie jest drukarka 3D SLS. Rozwijając skrót uzyskujemy technikę selektywnego spiekania laserowego,cechującą się spalaniem przez laser kolejnych niezwykle cienkich warstw materiału, w wyniku czego utwardza on wybrane punkty.Potem nieutwardzony proszek trzeba usunąć i tak powstaje gotowy obiekt.

Spodobał Ci się nasz opis? Zatem czytaj to rekuperatory wrocław, na co masz chęć na kolejnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Dlaczego, że ten typ drukarek deklasuje inne? Przede wszystkim jest on znacznie dokładniejszy, a także dający większą swobodę jego stosowania. Niestety technika ta nie jest dostępna dla użytkowników prywatnych, a jedynie dla specjalistycznych laboratoriów technicznych.

wydruk 3d
Urządzenia te, na czele których stoi drukarka 3D SLS, wykorzystywane są w prawie każdej dziedzinie działalności człowieka- przeczytaj więcej: . Zaczynając od rozmaitych przedmiotów wykonanych z tworzywa sztucznego,takich jak modeli, prototypów, fragmentów innych urządzeń, a kończąc na wytworach z czekolady i setek innych artykułów spożywczych. Na tym nie koniec, bo wszystko wskazuje na to, że drukarka 3D SLS będzie przełomowa, również dla medycyny. Dzięki technologii trójwymiarowej, tworzone są dziś protezy kończyn, a też różnego rodzaju tkanki, w pełni nadające się do przeszczepów.

Jak widać drukarki wielowymiarowe rewolucjonizują znany nam świat, wpływając na wszystkie dziedziny naszego życia. Jednak sporo ludzi zauważa, że mogą zostać one użyte do celów przestępczych, jak na przykład do wytwarzania broni przez organizacje terrorystyczne. Być może, z tej przyczyny nie są one udostępniane dla każdego, kto posiada pieniądze i chciałby posiadać drukarkę 3D.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes