W jaki sposób odliczyć 1% podatku

W jaki sposób odliczyć 1% podatku

Za nasz 1% fundacje są bardzo wdzięczne. Organizacje pożytku publicznego potrzebują każdego grosza, żeby mogły jak najlepiej realizować swoje cele. Gdy rozliczamy pit przez internet bez kłopotu możemy 1 procent podatku oddać wybranej przez nas organizacji. zazwyczaj programy pomagające w rozliczeniu mają już uzupełnioną odpowiednią kratkę, ale możemy oczywiście samemu dokonać wyboru. Ten 1% fundacje zwykle zbierają na bardziej konkretny cel niż po prostu „działania fundacji”.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

każdego roku rozliczamy się z podatku i odkąd mamy możliwość przekazywać 1 procent podatku wybranej organizacji – najczęściej to robimy. ponadto, z roku na rok coraz większa liczba osób oddaje tych kilka groszy jakiejś fundacji.

Nie ociągaj się – czytaj artykuł o temacie, który tu omówiliśmy. Więcej szczegółów znajdziesz we wpisie ukrytym pod wskazanym linkiem.

To prosty sposób, by pomóc, nie wymaga od nas w ogóle wysiłku, przecież pita wypełniamy niezależnie od wszystkiego. Organizacje pożytku publicznego muszą starać się na wszelkie sposoby o środki na funkcjonowanie, prawie nigdy nie są dofinansowywane z budżetu państwa, a ich cele zawsze warto wspomóc.

Są osoby, które uznają, że nie warto się przejmować jednym procentem, bo to często dosłownie grosze. Nic bardziej błędnego. Nawet jeśli wydaje się nam, że tych kilka grosików nic nie zmieni – za każdy taki grosz składający się na 1% fundacje są bardzo wdzięczne, dlatego, że jeżeli osób które przekażą im choćby kilka złotych będzie kilka tysięcy – to już bardzo konkretne pieniądze. Nigdy zatem nie mówmy, że nie warto przekazywać jednego procenta organizacjom pożytku publicznego.

Czytelnicy pragnący podarować 1 procent znajdą szersze informacje w tym temacie – np. na portalu bądź klikając – adres źródłowy.

k.s.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes