Przeróżne dobre materiały o charakterze konstrukcyjnym

Przeróżne dobre materiały o charakterze konstrukcyjnym

Asortyment materiałów konstrukcyjnych jest aktualnie bardzo szeroki. Pojawiają się również wciąż nowe, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami. Wybór materiałów o charakterze konstrukcyjnym jest dzisiaj bardzo duży. Wśród nowoczesnych materiałów o charakterze konstrukcyjnym wymienić trzeba materiał PEEK.

cement

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Innowacyjny materiał PEEK jest materiałem niezwykle odpornym na działanie rozmaitych czynników chemicznych, wyróżnia się także ogromną odpornością na bardzo wysokie temperatury. Jest to materiał, który można poddawać różnym procesom sterylizacji. (technologie druku 3d) Za sprawą tego, że może być sterylizowany przeróżnymi metodami niezwykle chętnie wykorzystuje go przemysł spożywczy, a produkty z niego wykonane są stosowane w licznych laboratoriach leżących na na całym świecie. Materiały PEEK używane są nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również farmaceutycznym i maszynowym. Z tego materiału produkowane są aktualnie nowoczesne maszyny , które stosowane są w przemyśle tekstylnym, maszyny przeznaczone do diagnostyki medycznej. Wśród materiałów (zobacz strona www) tego rodzaju wskazać można kilka podstawowych rodzajów. Każdy z nich cechuje się odrobinę innymi właściwościami (Bibus Menos Spółka z o.o.).

budowa

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród odmian materiału PEEK wyróżniamy aktualnie mający barwę beżową materiał PEEK podstawowy. W tym elementarnym materiale PEEK nie ma żadnych innych domieszek. W kolorze szarym znajduje się materiał, do którego zostały dodane włókna szklane. Oba te podstawowe typy materiałów PEEK odznaczają się naprawdę wysoką izolacyjnością elektryczną. Kolejny rodzaj ma barwę czarny. Jest to wynikiem dodatku węgla. Ostatni rodzaj, również w czarnym kolorze, to materiał z dodatkiem zarówno węgla, jak i grafitu. Wymienione rodzaje materiałów PEEK są nie tylko wyjątkowo odporne na wysokie temperatury, ale również na szkodliwe promieniowanie UV. Niektóre rodzaje materiałów PEEK mogą być wykorzystywane do wytwarzania opakowań dla produktów spożywczych. Istotną cechą tego rodzaju materiałów jest także to, że palą się naprawdę źle, a w czasie procesu ich spalania powstaje zaskakująco niewielka ilość dymu. Kompletna nazwa materiałów PEEK to: „polieteroeteroketon”.Zastosowanie tego rodzaju materiału jest ogromne, przypuszczalnie będzie jeszcze wzrastać.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes