Kalibracja alkomatów powinna być prowadzona systematycznie. Warto kupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o konieczności zrealizowania tego procesu

Kalibracja alkomatów powinna być prowadzona systematycznie. Warto kupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o konieczności zrealizowania tego procesu

O bezpieczeństwo na drodze powinny dbać nie tylko odpowiednie służby, ale w szczególności sami kierowcy i przechodnie. Na to bezpieczeństwo, wpływ ma wiele czynników, niemniej najważniejsze jest unikanie różnych używek nim zasiądzie się za kierownicą, które mogłyby spowodować osłabienie naszej orientacji i reakcji w terenie. W tym celu jak najbardziej sensowne jest badanie alkomatami.

Z powodu braku trzeźwości co roku ginie na polskich drogach mnóstwo niewinnych osób. Jak mówi kodeks po spożyciu alkoholu, gdy we krwi jego zawartość przekracza więcej niż 0,5 promila, pozostajemy w stanie nietrzeźwości. Bez alkomatów, kontrola taka nie byłaby możliwa. Te bardzo często małe urządzenia, umożliwiają sprawdzenie stanu kierującego i tym samym dają większą gwarancję na bezpieczeństwo (monitoring Gdańsk – więcej) na drodze.

Na rynku udostępnia się mniej lub bardziej profesjonalne alkomaty, zarówno do użytku przez dedykowane służby, jak i do użytku własnego. Warto pomyśleć o zakupieniu alkomatu na własną rękę, aby jak najlepiej kontrolować swoje możliwości jako kierowcy. Z zakupieniem urządzenia nie będziemy mieć kłopotów, ponieważ na rynku oferuje się rozmaite modele (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć). Większość z nich jest łatwa w obsłudze i nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Jednak wybierając alkomat należy pamiętać, że od czasu do czasu niezbędna będzie jego kalibracja.

ruch uliczny

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Proces o którym mowa, służy przede wszystkim wyzerowaniu pozycji alkomatu, tak aby następne pomiary były tak samo precyzyjne, jak zaraz po zakupie sprzętu. Kalibracja alkomatów powinna być realizowana systematycznie. Ułatwieniem w tej sprawie jest zaopatrzenie się w takie urządzenia, które w sposób automatyczny informują o konieczności przeprowadzenia tego procesu. Jeżeli zauważymy jakieś aberracje w pracy alkomatu czy też naszym zdaniem pomiar nie jest dokładny pamiętajmy, że zawsze możemy przekazać urządzenie do serwisu, aby je zbadać. W ten sposób będzie można przeanalizować błędy i usprawnić urządzenie.

O bezpieczeństwo na drodze trzeba dbać zawsze i wszędzie i jest to nienaruszalna reguła. Idealnym stanem byłaby sytuacja, kiedy po ulicach poruszają się tylko w pełni świadomi kierowcy, jednak zazwyczaj tak nie jest. Dlatego czyńmy wszystko, aby z pomocą dostępnych urządzeń i rozwiązań wpływać na to bezpieczeństwo, tak z pożytkiem dla innych, jak i dla samych siebie.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes