wartość strefy

wartość strefy

Domena jest warta tyle, jak wiele jest w stanie zapłacić za nią kupujący. Wycena domeny bywa zawiła i sporo zależy od tego, kim jest potencjalny kupujący, również jakie ma plany. Zamawiając usługę wyceny domeny, dostaniemy przykładową kwotę, którą można osiągnąć za domenę, również zobrazowanie potencjału danego adresu.

przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej takie obsługiwanie mieści informacje o realnym przeznaczeniu adresu na rynku lokalnym i obcym, analizę językową, wiadomości o statusie domeny w wyszukiwarkach, również jej pozycji legalnej.

Jeżeli nie ciekawią nas aż tak drobiazgowe informacje, bądź po prostu nie chcemy płacić innym za taksację, możemy zdać się na doświadczenie różnych internautów. W ramach forów dyskusyjnych, poświęconych domenom internetowym, gps do samochodu driveoo.pl komputerom, funkcjonują działy, w których wolno spytać o wycenę domeny. Jedną z cech, decydujących o opłacie domeny jest specjalność, w jakiej może zostać zagospodarowana.

przeglądanie Internetu

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Wiedza na temat tego, jakie gałęzie odpowiednio płacą za domeny na pewno jest przydatna, jednak w ustaleniu fizycznej wartości wywoławczej wspomaga porównanie z pokrewnymi domenami, sprzedanymi w przeszłości. Nie zawsze ta informacja jest przystępna. Wielokrotnie strony transakcji wolą odłożyć ją dla siebie, jednak są serwisy internetowe, które robią takiego rodzaju zestawienia.

Jeśli zapoznanie się z wartościami różnych domen niewiele nam powiada i cały czas nie jesteśmy pewni, jak wiele możemy dostać za nasz adres na rynku wtórnym, wskazane jest spytać o zdanie drugich. Wycenę domen proponują poniektórzy rejestratorzy domen, również brokerzy handlujący na rynku wtórnym.

Ostatecznie chcąc rozpoznać cenę swojej domeny, zawsze jest możliwość zdać się na wolny rynek i wystawić ją na licytacji internetowej. W internecie funkcjonuje kilka giełd domen, dających taką możliwość. Warto jednakże wiedzieć, że na giełdach domen, kupcami są zazwyczaj inwestorzy domenowi, zainteresowani jak najtańszym kupnem adresu. Wyższą wartość można osiągnąć wyprzedając domenę osobie, jaka potrzebuje jej do realizacji rzeczowego planu. Wycena domeny na różnych przyrządach nie będzie do końca miarodajna i będą się od siebie różniły

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes