Mapy wykonywane za pomocą dronów – rozwijająca się metoda

Mapy wykonywane za pomocą dronów – rozwijająca się metoda

Dzisiaj, gdy komputeryzacja opanowuje praktycznie wszelką dziedzinę gospodarki, rozpocząwszy od kosmonautyki a skończywszy na budownictwie, dynamicznie zmieniają się metody wykonywania wielu czynności.

filmowanie z lotu ptaka
sklepy

Autor: Porsche
Źródło: soloporsche.com
Firma Google jest obecnie liderem i prekursorem w tworzeniu nowoczesnych map geograficznych.
Kiedy autorzy strony Google tworzyli jej zapis nie wiedzieli, iż w niedługiej przyszłości będzie ona najpopularniejszym „urządzeniem” GPS. Obecnie z map od tej firmy korzysta co drugi mieszkaniec Europy, z tego powodu firma cały czas zwiększa zakres możliwości swoich map. W przeciągu ostatnich lat wykonali obszerne mapy dla całej Europy, metodą której dotychczas nie poznał świat. Zastosowali aktywne filmowanie z lotu ptaka.

Sprawdź większą ilość informacji, a zobaczysz dodatkowe materiały, które z pewnością również Cię zaintrygują. Nie wahaj się zatem i użyj linku elektrozaczep!

Do owego celu potrzebne okazały się najnowsze drony, które filmowały codziennie obszar rozmiaru gminy – . Następnie na podstawie filmów, technicy składali pojedyncze zdjęcie sfilmowanego obszaru. Tak właśnie powstały mapy terenów do których dostał się człowiek, natomiast tam gdzie nie można było dojść mapy stworzyły satelity. Zdjęcia z góry z pomocą satelitów wykonywane są na bieżąco, żeby w czasie kierowania twoim samochodem podawać dane dotyczące aktualnego natężenia ruchu drogowego, pogody, najlepszych możliwych tras dotarcia do celu – wejdź na Żadne pozostałe mapy stosowane w systemach nawigacyjnych nie są co rusz aktualizowane. Ponadto marka Google wdrożyła również system filmowania z poziomu ulicy, dlatego mamy możliwość zobaczyć jak wygląda poszukiwana przez nas droga, co może pomóc nam dojechać do celu. Istnieje tylko jedna wada korzystania z map Google, mianowicie stały dostęp do Internetu, bez niego progRAM nie będzie działał.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że zastosowanie filmowania z lotu ptaka przy tworzeniu map jest odkrywcze.
Technologia stosowana do robienia dzisiejszych map za pomocą dronów jest dla niektórych z nas kosmiczną technologią, ale dzięki temu mamy możliwość korzystać z na bieżąco aktualizowanych map.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes