W jaki sposób wygodnie korzystać z komputera

W jaki sposób wygodnie korzystać z komputera

Komputer to jeden najpopularniejszych przedmiotów nabywanych dziś. Jest to spowodowane olbrzymią uniwersalnością – używamy komputera prawie do wszystkiego. Nikogo nie musimy przekonywać do tego, iż w pracy bez komputera nie możemy działać. W życiu prywatnym też powszechnie wykorzystujemy komputery. Wiele osób czyta gazety w formie elektronicznej, natomiast prawie każdy korzysta z dowolnego portalu społecznościowego.

komputer

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Aby jednakże wszystko to było możliwe, komputer powinien zostać wyposażony w system operacyjny, zatem najogólniej mówiąc program który pozwala na komunikację użytkownika z komputerem. Najbardziej popularnym z wielu tego typu oprogramowań jest system Windows. To program płatny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, ażeby postawić na darmowe systemy operacyjne. Takie rozwiązanie to dobre wyjście jeśli mamy wydajny komputer starszej generacji a nie pragniemy z jakichś powodów inwestować w jego aktualizacje. Darmowe systemy operacyjne dziś są równie funkcjonalne jak ich płatne odpowiedniki.

Różnorodność takich systemów operacyjnych jest faktycznie imponująca. Występują dystrybucje, jakie mogą spowodować, iż pecet przeznaczony na złom będzie dobrze nam służyć. Co przeto przesądza o tym, iż kosztowny system operacyjny wygrywa praktycznie każdy ranking systemów operacyjnych? Sądzę, iż istotnym argumentem jest tutaj zaufanie do wytwórcy a także

komputer

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com

rozpowszechniona opinia o prostocie obsługi. Na niekorzyść bezpłatnej konkurencji działa również powszechna opinia, że darmowe systemy operacyjne bywają trudne w obsłudze i przeznaczone dla specjalistów (więcej szczegółów).

Stereotyp ten – chociaż kiedyś prawdziwy – obecnie jest nieaktualny. Nie jest dzisiaj potrzebna specjalistyczna wiedza żeby wygodnie używać komputera wyekwipowanego w gratisowy odpowiednik. Nie trzeba nawet mieć pojęcie jak usunąć konto na Twitterze (więcej informacji). Atutem darmowych systemów operacyjnych jest fakt, że instalując je otrzymujemy gotowe do użycia kompletne środowisko robocze. Natychmiast po uruchomieniu komputera mamy dojście do takich programów jak: kompletny pakiet biurowy, program do obsługi e-mail, częstokroć nieskomplikowany edytor graficzny – i to wszystko bezpłatnie! Naturalnie wybór należy do użytkownika, warto dobrze to przemyśleć.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes