Tuning elektroniczny – na czym się opiera?

Tuning elektroniczny – na czym się opiera?

Wśród usług przeznaczonych do samochodów, elektroniki i silników można znaleźć absolutnie odmienne, innowacyjne rozwiązania. Poprawianie parametrów silnika oddziałuje na jego pracę, co jest zauważalne od razu.

Zauważalna różnica skłania posiadacza samochodu do tego, aby poszukał dalszych metod wspierania swojego samochodu. Coraz popularniejszy chip tuning to właśnie tuning elektroniczny sterownika silnikowego. Najważniejszym zadaniem jest polepszenie pracy silnika, co dzieje się dzięki modyfikacji oprogramowania sterownika.

Samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Chip tuning wśród rewelacyjnych metod

Tak niedużo potrzeba, by odnowić swój samochód. Mogło się o tym przekonać wielu klientów, co zdecydowali się na ulepszone techniki tuningowania silnika. Tego rodzaju modyfikacja polega na tym, że edytowany jest program sterujący ogólną pracą sterownika silnikowego. Pod te wytyczne podchodzi maksymalna prędkość czy maksymalne obroty silnika. Wśród nich można wskazać także na doładowanie, dawkę paliwa, ale również kąt zapłonu.

Coraz więcej osób decyduje się na chip tuning

Usługa jak chip tuning jest dostępna w Polsce na szczególnie korzystnych warunkach. Program sterujący ogólną pracą sterownika silnikowego jest opracowany w taki sposób, by zmianom mogły podlegać krzywe charakterystyki czy mapy zawarte w tym programie. Istotna jest chwila początku tłoczenia, na co należy zwrócić uwagę już na początku całego procesu. Silniki spalinowe są dziś produkowane dzięki nowoczesnym technologiom, dzięki czemu nie ulegają awariom oraz można je dostosować do różnych modeli samochodów.

Usprawnianie silnika a tuning w nowej postaci

Tuning wykonywany dziś przez profesjonalistów opiera się nie tylko na tym, co innowacyjne, lecz ważne są również parametry samego silnika. Nie wszystko bowiem musi się sprawdzić. Istotny jest także tak zwany czas wytrysku oraz cała reszta, czym steruje sterownik silnika. Obecnie przygotowywane silniki mają rezerwę mocy, która znacząco wpływa na podniesienie się poziomu bezpieczeństwa. Rezerwa momentu obrotowego w przygotowywanym seryjnie oprogramowaniu sterownika silnika ma za zadanie chronić sprzęt w trudniejszych warunkach.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes