Nowe pojęcia, które znamy, lecz jakich nieznana jest nam definicja. Oto przykłady takich zagadnień

Nowe pojęcia, które znamy, lecz jakich nieznana jest nam definicja. Oto przykłady takich zagadnień

Obecnie stykamy się z rożnymi zagadnieniami, jakie pojawiły się nie tak dawno, często są to angielskie nazwy. Nie każdy wie o co w tym chodzi, dlatego często mamy tym problem. Postaramy się objaśnić trzy całkiem ciekawe pojęcia, które stale krążą w obiegu.

Na wstępie powiedzmy co to jest mem? Spróbujmy najpierw przedstawić to zagadnienie bardziej naukowo. W memetyce jest to jednostka ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, który jest jednostką ewolucji biologicznej. Termin ten zapoczątkował biolog Richard Dawkins. Memy mnożą się za sprawą naśladownictwa, zaś w procesie ich replikacji funkcjonuje dobór naturalny. Mówiąc prościej, memy to proste rysunki z podpisem, które najczęściej funkcjonują przy okazji jakichś wydarzeń, chociaż często pojawiają się na tematy polityczne, sportowe albo też inne głośne wydarzenia. Te fajniejsze są powielane i rozpowszechniane dalej, przykładowo na portalach społecznościowych, tak wiec rzeczywiście oddziałuje tutaj zasada replikacji, niektóre memy zaś gubią się gdzieś w otchłani internetu.

Kolejne pojęcie jest również ciekawe, ale odnosi się do grupy zawodowej.

copywriter

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kto to jest copywriter i jakie ma copywriter zarobki? Copywriter to po prostu człowiek od słowa, od wymyślnych sloganów czy haseł do reklam, lecz również od tworzenia dłuższych i tych mniejszych objętościowo tekstów. Tak naprawdę to zadania dla takiej osoby są całkiem zróżnicowane, czasem nawet nie pisze on tekstu, a notuje pomysły, jakie później przekazuje zlecającemu.

Tylko teraz oceń głośniki z bluetooth ten artykuł, który jest bardzo interesujący. Zrób to już w tym momencie! Zobaczysz, że naprawdę trzeba to zrobić!

Copywriter zarobki ma różne, w zależności czy pracuje na własną rękę, w niewielkiej albo też większej agencji marketingowej.

analityka

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Następne równie ciekawe zagadnienie to metoda swot. Jest to jedna z najbardziej popularnych heurystycznych technik analitycznych, która pomaga w porządkowaniu wiedzy. Jest coraz bardziej popularna również w polskich przedsiębiorstwach i organizacjach. Jest używana w każdym obszarze planowania strategicznego jako uniwersalne narzędzie pierwszego etapu analizy strategicznej. Dajmy na to w naukach ekonomicznych używa się jej do analizy wewnętrznego i zewnętrznego środowiska danej organizacji, lecz także do analizowania konkretnego projektu czy pomysłu biznesowego.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes