Jak wybrać firmę reklamową?

Jak wybrać firmę reklamową?

Przenoszenie budżetów reklamowych z mediów tradycyjnych do internetu chroni agencje interaktywne przed negatywnymi skutkami kryzysu gospodarczego – takie wnioski wynikają z najnowszego badania “Client-Agency Economic Outlook Survey” przeprowadzonego w maju 2009 r. w Stanach Zjednoczonych. Krajowe analizy wyraźnie potwierdzają ten trend – reklama w internecie, jako jedyny segment w rynku reklamowym, zanotowała 7% wzrost przychodów w I kwartale 2009 r.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Badania ze USA niezbicie dowodzą pogorszenia się sytuacji agencji marketingowych.

Ekscytuje Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-rosyjski/warszawa), która też przedstawia tego typu materiały. To na pewno zwróci Twoją uwagę!

87% badanych firm odczuwa negatywny wpływ kryzysu na ich działalność. Niektóre z nich – 7% przyznaje, że kryzys oddziałuje na ich sytuację pozytywnie. Jedynie co 20. badana agencja nie odczuwa żadnego związku między sytuacją na rynku a działalnością firmy. Zobacz na czym polega badania marketingowe firmy.

Za promocją w internecie stoi łatwość rozliczania konwersji wykupionych kampanii, co potwierdza na przykładzie e-mailingu Błażej Miernikiewicz, dyrektor zarządzający jednej z największych w kraju agencji specjalizujących się w marketingu internetowym – Zainteresowanie mailingami rosło ostatnio bardzo dynamicznie. Włączenie do oferty mailingów rozliczanych za kliknięcie (CPC) pozwala marketerom na łatwą ocenę efektywności tego typu działań. Czasem okazują się one skuteczniejsze i tańsze od klasycznej reklamy w TV czy prasie.

firma

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Krajowe analizy odzwierciedlają trendy w USA dotyczące sieciowych form promocji. Według analizy domu mediowego MPG w I kwartale 2009 r. polski rynek reklamy zmniejszył się o 160 mln zł, czyli prawie o 1/10 w stosunku do I kwartału 2008 r. Tylko reklama internetowa odnotowała 7% wzrost przychodów w trakcie pierwszych 3 miesięcy 2009 r. Analiza domu mediowego ZenithOptimedia jest jeszcze bardziej korzystna dla sektora – analitycy prognozują mu 20% wzrost w tym roku.

Prognozy potwierdza praktyka agencji marketingu internetowego:- Polskich agencji specjalizujących się w marketingu internetowym kryzys nie dotknął – stwierdza Błażej Miernikiewicz z – Zainteresowanie linkami sponsorowanymi jak i pozycjonowaniem rośnie. Po pierwszym półroczu obsługujemy ponad 15% więcej klientów niż na koniec 2008 r., co daje ponad 300 polskich i zagranicznych serwisów internetowych. Podobnie jest w przypadku innych firm SEO/SEM, z którymi mamy kontakt – podsumował szef Artefakt.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes