Rynek telefonii komórkowej oraz dylematy, które przed użytkownikami stawia sieć internetowa.

Rynek telefonii komórkowej oraz dylematy, które przed użytkownikami stawia sieć internetowa.

Rynek telefonii komórkowej oraz dylematy, które przed użytkownikami stawia sieć internetowa.
Choć operatorzy telefonii komórkowej wymyślają coraz lepsze propozycje i robią coraz więcej reklam do których zapraszają coraz to więcej sław, internet stawia przed osobami, które mają potrzebę komunikowania się za darmo lub klasycznie przez telefon dużo możliwości.

Nature

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

 
Samsung Chromebook

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Starczy, że będziemy mieć dostęp do internetu, a poprowadzimy rozmowę z każdym, kto też ma dostęp do internetu, choć czasem także należy połączyć się z centrala voip. Niezbędny będzie smartphone lub komputer, wygodne miejsce i trochę czasu wolnego, aby cieszyć się rozmową. A co jeśli chcemy mieć telefon komórkowy za pomocą którego będziemy mieli możliwość komunikować się ze wszystkimi platformami?
 
Otóż istnieje takie rozwiązanie. Jest to ciągła integracja pod tajemniczą nazwą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy). Technologia ta daje możliwość przekazywania głosu przez internet. Operatorzy VoIP, którzy posiadają centrala voip są w stanie zaoferować niewysokie ceny połączenia głosowego dzięki temu, że nie muszą utrzymywać kosztownej infrastruktury sieci komórkowej.
telewizor plazmowy

Autor: Eurritimia
Źródło: http://www.flickr.com
Ceny za takie rozmowy także są konkurencyjne o atrakcyjne, a operatorzy VoIP oferują często rozmowy pomiędzy różnymi krajami bez opłat w obrębie tej samej sieci. Do połączenia VoIP niezbędny będzie dostęp do szerokopasmowego Internetu, aby efektywnie połączyć się z centrala voip oraz komputer lub telefon IP.

Jeśli nie mamy telefonu IP i nie chcemy w niego inwestować to mamy możliwość bez ponoszenia większych kosztów zakupić bRAMkę VoIP, którą podłączamy do routera, a do niej nasz telefon – centrala voip często oferuję taką bramkę swoim klientom za małe pieniądze. Bramkę skonfigurujemy z pomocą domowego komputera.
admin

Comments are closed.