Rzeczywista rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego problemu filmować z powietrza!

Rzeczywista rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego problemu filmować z powietrza!

Fotografia jest jedną z dziedzin życia, które w przeciągu ostatniego stulecia odnotowały największe zmiany. Właściwie nie trzeba nawet sięgać tak daleko wstecz, by skalę przemian móc nazwać rewolucją. Jeszcze przed dwudziestu laty temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami kliszy w plecaku uzbrojeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki kliszy. W związku z ograniczoną ilością klatek na filmie zdjęcia robione były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić chwilka refleksji: ile dni urlopu i ile wolnych kadrów pozostało? (zobacz szczegóły)
Kiedy na rynek weszły aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego w fotografii nas już nie czeka. W jednej chwili skończyły się problemy z ograniczoną ilością klatek, prześwietlonymi filmami, niewydarzonymi ujęciami, długim czekaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się również montowane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć utrwalać magiczne chwile, co do tej pory wymagało zatrudnienia profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od dnia pojawienia się w sprzedaży pierwszych cyfrówek upłynęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowoczesnym wynalazkom możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza .
Wynalazkiem, który bezsprzecznie namieszał w świecie filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowy aparat latający, wyposażony w kamerę i sterowany za pomocą kontrolera.

filmowanie z powietrza

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

Drony mogą być wykorzystywane w celach militarnych i cywilnych.

Ten wątek Cię interesuje? Więc odsyłam tu (https://c-l.pl/o-firmie), gdyż znajdziesz tu interesujące informacje na opisywane zagadnienie, które warte są uwagi.

Dziś w sprzedaży znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego kręcenia ujęć z powietrza.

Jednym z najchętniej kupowanych modeli jest z pewnością dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za eksperta w produkcji tego typu urządzeń. Dron ten ma rewelacyjne parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem zaskakiwać jego wielka popularność.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes