Jakie wykorzystuje się obecnie rodzaje telekomunikacji oraz dlaczego są one korzystniejsze niż telefony?

Jakie wykorzystuje się obecnie rodzaje telekomunikacji oraz dlaczego są one korzystniejsze niż telefony?

Ludzie mają możliwość porozumiewać się wzajemnie na wiele różnych sposobów. Jednym z nich może być znana od kilkudziesięciu lat technika radiowa, która używana jest do dziś przez np.

IT

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

przeróżne służby mundurowe bądź lecznicze.
Dla co poniektórych osób radiokomunikacja to hobby, które mogłoby być połączone z ich pracą zawodową. Jest to jednak niezwykle szeroka dziedzina, którą można by podzielić na parę głównych sektorów. Do pierwszego z nich można zaliczyć przyrządy, których mogą używać osoby prywatne (bez wyrabiania dodatkowych pozwoleń) urządzenia PMR czy bardzo popularne CB radia. Telefony PMR zezwalają na odbywanie połączeń w promieniu ok. 1 kilometra. Radia CB z kolei to prawie wymagane wyposażenie wszystkich kierowców m.in. ciężarówek, a ich zakup może się zwrócić w terminie jedynie paru dni. Drugim działem może być radiokomunikacja amatorska, która działa na podobnej zasadzie jak radia CB, przy czym dostęp do wykorzystywanych tam fal radiowych wymaga wyrobienia koncesji i zdania odpowiedniego egzaminu. Dla praWDziwego krótkofalowca prawdziwą dumą jest prowadzenie pomyślnej konwersacji na naprawdę duże odległości, np. Europa-USA.
Trzecim wariantem jest łączność profesjonalna, w której nie może być miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia. Taki wariant transmisji jest wykorzystywany przez różnego typu służby, np. pogotowie, straż graniczną czy wiele innych.

Radiokomunikacja profesjonalna jest o tyle korzystniejsza od przykładowo telefonów komórkowych, że nie ma tutaj kosztów nawiązywania połączenia, ani nawet samej rozmowy. Zdecydowana część służb wykorzystuje pasma UKF. Dystanse między stacjami bazowymi a pojazdami np. drogówki czy też pogotowia wynoszą ok.

Ta aktualna treść (https://superplanr.pl/) została przygotowana wyjątkowo dla ciebie. Sprawdź ją, aby pozyskać zupełnie nowe fakty. Zapraszamy do nas!

50km.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes