Trójwymiarowa rewolucja – kluczowe atuty skanowania oraz druku 3D

Trójwymiarowa rewolucja – kluczowe atuty skanowania oraz druku 3D

Drukarki oraz skanery 3D są zapoczątkowaniem rewolucji, która dała możliwość zmaterializowania dowolnego kształtu zaprojektowanego wcześniej na komputerze albo stworzenie trójwymiarowego obiektu w oparciu o zeskanowany element. Nad techniką pracowano już w latach osiemdziesiątych, później zaczęto z niej korzystać w wojsku oraz branży projektowej, zaś w niedługim czasie może zastąpić zwyczajną drukarkę w każdym domu. Jakie plusy posiada wydruk i skanowanie 3D?

Rozpocznijmy od pierwszej opcji, a więc wydruku 3D. Po pierwsze, daje on nowe możliwości, również zwyczajnym użytkownikom, jacy mogą we własnym domu tworzyć najbardziej skomplikowane w swojej formie przedmioty. Po drugie wydruk 3D może zaoferować drukowanie z precyzją do 0,014 mm, a wszystko zależy od użytej technologii, dzięki której drukowany obiekt powstaje warstwa po warstwie z właściwych tworzyw. Bezapelacyjnym plusem jest możliwość jego wykorzystania w medycynie.

Pragniemy zachęcić Cię do przeczytania naszego szczegółowego wpisu. Najedź na link tu… (http://cyfrowarenowacjazdjec.pl/) i przenieś się do następnej strony.

Nowe implanty zębowe, spersonalizowane plomby, kości, zrekonstruowanie twarzy – to już nie science fiction, ale prawdziwe życie. Nie można też zapomnieć o lekkim ażurowym gipsie zrobionym tą metodą, który jest nie tylko lżejszy niż tradycyjny, lecz i bardziej skuteczny w swoim działaniu. Przykładów jest wiele, trzeba ciągle iść na przód, albowiem dobro pacjenta ustawicznie musi stać na pierwszym miejscu.

Poza tym tego typu wydruk ma spore zastosowanie w tworzeniu prototypów. Firma, nim wypuści określony produkt na rynek, może wykonać próbne obiekty, skontrolować czy wszystko działa właściwie, aby wybrać ten najlepszy. Jeśli natomiast chodzi o skanowanie 3D, ma ono równie szerokie przeznaczenie w przemyśle medycznym, motoryzacyjnym, lotniczym i wielu innych. Umożliwia przeniesienie kształtu trójwymiarowego przedmiotu do komputera i stworzenie jego wersji cyfrowej, co – nie da się zaprzeczyć – znacznie usprawnia proces projektowania. Nawet bardzo skomplikowane formy nie sprawiają żadnego problemu, bowiem obiekt skanowany jest z olbrzymią dokładnością.

Warto jest iść z duchem czasu i używać nowych technologii, zwłaszcza, jeżeli mają się przysłużyć większemu dobru. Najważniejszy jest rozwój i dopracowywanie technologii, by każdy w momencie takiej potrzeby miał okazję wykorzystać jego możliwości.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes