Nowoczesna technologia jako alternatywa na tańszą wytwórczość

Nowoczesna technologia jako alternatywa na tańszą wytwórczość

Współczesna technologia ułatwia nam żywot od takich cacek jak smartfony poczynając które na przykład pomogą nam organizować zadania na dzień kolejny po urządzenia wykonujące o wiele bardziej skomplikowane funkcje.

Lasery lecznicze to narzędzia jakimi w sposób prędki i – co ważne – dokładny można dokonywać niezbędnych zabiegów przy czym umiejętnie użyte urządzenie nie pozostawi trwałych blizn co nie było by możliwym w wypadku klasycznego skalpela. Również inne dziedziny gospodarki korzystają na najnowocześniejszych technologiach, przykładem może tu być przemysł (http://www.rfid.zone/rfid-w-branzy-odziezowej) motoryzacyjny bądź lotniczy, w których w ośrodkach badawczych wykonuje się pierwowzory motorów czy całych pojazdów. Proces planowania prawie w całości odbywa się na ekranie komputera. Inżynierowie w sposób wirtualny weryfikują swe idee.

zobacz ofertę

Autor: Carlos Pacheco
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystanie komputerów nie jedynie przyśpieszyło pracę lecz również wpłynęło na obniżenie kosztów. Możemy bowiem na monitorze komputerów symulować dowolne wydarzenia i ich wpływ na nowy podzespół czy mechanizm. Jeśli coś nie się nie uda można w prosty jak też tani sposób poprawić potencjalne błędy i dopiero kiedy wszystko będzie gotowe wyprodukować wzornik na jakim zostaną wykonane ostateczne testy w rzeczywistych warunkach.

Obecnie do wytwórczości modeli testowych stosuje się jeszcze bardziej zaawansowane metody jak wydruk 3D. Pozwala on na stosunkowo szybkie wyprodukowanie wzorników oraz sprawdzenie na przykład wzajemnego dopasowania elementów co ma niemałe znaczenie szczególnie w wypadku projektów samolotów bądź innych, nie mniej dokładnych oraz kosztownych projektów. Z kolei skanowanie 3D przydaje się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest szczegółowy pomiar obiektu a z jakichkolwiek powodów nie może się to odbyć poprzez dotykanie obiektu.

Wracamy do medycyny – w sytuacjach gdy należy pacjentowi wykonać np. model czaszki czy innego organu w celach wykonania precyzyjnej protezy skanowanie 3D sprawdza się doskonale z tej przyczyny że jest metodą bezdotykową. Analizowany przedmiot bądź organ jest odwzorowywany przy pomocy siatki współrzędnych skonstruowanej z pomocą lasera a później druk automat do sitodruku przestrzenny pozwala na wykonanie nadzwyczaj precyzyjnego wzornika protezy.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes