Moc Matki natury przeciwko myśli technicznej człowieka

Moc Matki natury przeciwko myśli technicznej człowieka

Żyjemy w kraju, który na szczęście nie leży na styku płyt tektonicznych. Dzięki temu unikamy zjawiska, jakie częstokroć dotyka między innymi mieszkańców Japonii. Tym zjawiskiem jest trzęsienie ziemi, jakie może nieść za sobą wielkie zagrożenie i może powodować wielkie straty.

pejzaż - sprzęt

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
sprzęt - fotos

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
sprzęt - odzwierciedlenie

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Drgania sejsmiczne, albo też fale sejsmiczne to fale energii , które są powodowane gwałtownym naskokiem płyt tektonicznych.

Ciekawisz się tym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej ogrodzenia Katowice o tym punkcie w kolejnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Jest to energia, jaka płynie przez ziemię oraz jest rejestrowana przez sejsmografy. Oczywistym jest, że trzęsienia ziemi są ogromnym zagrożeniem dla zamieszkujących te obszary, w których takie anomalia się pojawiają. Drgania sejsmiczne, oferta pomiarów pod tym linkiem W związku z tym niezbędne jest właściwe przygotowanie, jakie zminimalizuje konsekwencje takiej katastrofy. Z tego powodu obywatele Japonii już od wczesnych lat przysposabiają informacje w jaki sposób postępować w przypadku wystąpienia trzęsienia ziemi. Powstają nowoczesne systemy ostrzegania, które wyłapują nawet najsłabsze drgania sejsmiczne, analizują dane i przewidują co a także w jakim stopniu może się wydarzyć jeżeli chodzi o potencjalne trzęsienie ziemi.

W krajach, w których możliwość wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk jest najwyższe, bardzo ważnym jest odpowiednie stawianie budynków mieszkalnych. Muszą one być niezwykle mocne żeby były w stanie wytrzymywać jak najmocniejsze drgania sejsmiczne. Architekci od długiego już czasu szukają odpowiednio wytrzymałych konstrukcji, które zapewnią właściwy poziom bezpieczeństwa. Istotnym elementem przygotowań takiego projektu jest oprogramowanie, które pozwoli na zbudowanie modelu i wykonanie symulacji. Ważna jest również odpowiednia ocena, która zobrazuje nam w jaki sposób będzie zachowywał się dom narażony na konkretne obciążenia oraz działania sił zewnętrznych. Jednym z takich programów jest Midas NFX, czyli wszechstronna aplikacja , która umożliwia projektowanie na najwyższym poziomie. Program ten pozwala na analizę dynamiczną oraz analizę zmęczenia zaprojektowanej konstrukcji. Oprogramowanie projektowe – Midas NFX. Midas NFX okazuje się zatem niezwykle pomocny dzięki możliwości dokonania pełnej analizy FEA, a więc komputerowej symulacji zachowania produktu w reakcji na działanie żywiołów, wibracje, temperaturę. Takie działanie pokaże nam czy nasz budynek wytrzyma konkretne obciążenia, co jest bardzo ważne przy konstrukcjach, które mają stawić czoło trzęsieniu ziemi.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes