Jak sprawić samemu udane fotografie?

Jak sprawić samemu udane fotografie?

Robienie sesji fotograficznej samej sobie nastręcza mnóstwo kłopotów nawet komuś, kto z aparatem fotograficznym jest oswojony, a co dopiero debiutantom. Prezentujemy nieco wskazówek, jakie powinny uprościć przebrnięcie przez pierwsze samodzielne sesje a także wypracowanie własnych metod fotografowania.

Nie ma to, jak spotkać się w paru osobowej gromady na sesję fotograficzną. Nie każdy jednak ma takie warunki i możliwości – a dobre fotografie chce mieć każdy. Musimy zatem samemu chwycić za aparat.
sigma s 150-600

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Dobór aparatu. Współcześnie jest on oczywisty – wybieramy aparat cyfrowy. Posiada on tę przewagę nad aparatem klasycznym, zwanym także analogowym, iż nie musimy wywoływać filmu i robić z niego odbitek. Aparat klasyczny posiada jeszcze tę wadę, że skutek naszej pracy zauważamy dopiero po czasie. . Rezultat pracy na sprzęcie cyfrowym widzimy od razu, a w dodatku można go jeszcze polepszyć w komputerze. Ogromną zaletą cyfrowych aparatów jest też możliwość podłączenia ich do telewizora. Dzięki temu można znacznie lepiej widzieć, co będzie na fotografii. Możemy więc przybrać właściwą pozycję, ustawić się tak, jak chcemy. Mamy też pewność, że w kadrze zmieściło się to, co miało się zmieścić. Przy doborze miejmy na uwadze, że im lepszy model aparatu, tym więcej ma opcji. Prawie każdym z nich da się zrobić dobre fotografie, a nawet te proste cyfrówki kompaktowe dają o wiele więcej opcji niż idiotkamery zatem ich odpowiedniki w świecie sprzętów klasycznych.kolejny link: zobacz ofertę logintrade.plNajtańsze z nich możesz zakupić już za ok. 500 zł, zaś za ok. 1000 zł kupimy już całkiem nie byle jaki kompakt z wyższej półki, mający wiele funkcji typowych dla profesjonalnych lustrzanek. Jeżeli decydujemy się na profesjonalny sprzęt, ważny będzie obiektyw. Rekomenduję obiektyw sigma 50/1.4 – znajdź tutaj.
Tło. Jeżeli boimy się, iż na zdjęciu zostanie rozpoznane nasze mieszkanie, najlepiej zrobić fotografie na tle jednobarwnych zasłonek, pustej ściany itd. Jeśli jednakże nie obawiamy się zademonstrować własnego mieszkania, poszukajmy najładniejszego kącika w domu. Warto także posprzątać na planie. Nic tak nie szpeci dobrych fotografii, jak bałagan, który panuje w tle.
sigma 50/1.4
Oświetlenie. Od właściwego światła zależy w ogromnej mierze jakość zdjęcia. Kardynalna reguła: fotografie robimy zgodnie z biegiem padania światła – pod żadnym pozorem na odwrót. Nie stawajmy więc na tle okna w ciągu dnia, bowiem postać nie będzie odpowiednio zauważalna. Należy także uważać, jeżeli wykonujemy fotografie mając otwór okienny z boku.http://rfid.zone/rfid-w-logistyce/ (Szczegóły pod tym linkiem)Nazbyt obfite światło wpadające przez okno może prześwietlić cząstkę fotografii, podczas gdy inna jego część – zostająca w cieniu – będzie niedoświetlona. Nie należy zatem wykonywać zdjęć w pomieszczeniu, do którego wpadają promienie słoneczne, albowiem wtedy efekt ten będzie gwarantowany. Okno musi znajdować się vis-a-vis fotografowanej osoby. Warto jednak zadbać o dodatkowe sztuczne oświetlenie, albowiem najczęściej ilość światła wpadająca przez nasze okna jest za mała. Sztuczne światło najprościej uzyskać z lampy błyskowej.

Miejmy na uwadze jednak, iż zasięg większości lamp błyskowych wkomponowanych w aparat nie przekracza 5 m. Do doświetlenia zdjęcia za dnia to wystarczy, ale jeżeli robimy zdjęcia w nocy, prawie zawsze będzie to za mało.
Na koniec musimy wspomnieć o tym jak ważny jest należyty obiektyw. Polecane obiektywy to m.in. sigma s 150-600 – przeczytaj informacje.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes