Jakiego rodzaju możliwości daje obecnie rzeczywistość wirtualna, plusy kamer które nagrywają w technologii 360.

Jakiego rodzaju możliwości daje obecnie rzeczywistość wirtualna, plusy kamer które nagrywają w technologii 360.

Rzeczywistość wirtualna pojawiła się już w latach dziewięćdziesiątych. Już wtedy bowiem na rynku pojawiły się pierwsze okulary, jakie przenieść miały graczy o wirtualnego świata. Dzięki nim możliwe było obserwowanie każdego wydarzenia w taki sposób, jakby widziało się wszystko naprawdę.

Tak wyglądały

gra na xboxie

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

założenia teoretyczne, jednak rzeczywistość zweryfikowała dość brutalnie te zamierzenia. Technologia jeszcze nie pozwalała na to, żeby wszystko mogło funkcjonować tak jak planowali to wszystko twórcy, samo urządzenie zbyt poręczne bowiem nie było i sprawiało problemy ze zdrowiem grających. Jednak technologia virtual reality nie została całkowicie porzucona. Przed kilku laty pojawiły się współczesne gogle wirtualnej rzeczywistości, o znacznie większej ilości możliwości niż pierwszy model. Lecz aktualnie technologiczne możliwości są zupełnie inne, przez co aktualnie produkowane Google wyglądają zupełnie inaczej niż pierwsze ich wersje. Przede wszystkim proponują dużo lepszą jakość obrazu, który będzie wyświetlany, lecz również wygodę użytkowania. Zyskują one coraz większą popularność, po pierwsze będą z nich korzystać gracze, lecz zaczynają zyskiwać także kolejne obszary.

kamera

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z naprawdę niesamowitych rzeczy, jakie można robić w tego typu goglach, są filmy. Lecz nie takie, jakie wszyscy znamy, to znaczy oglądane na ekranie, lecz w nowoczesnej technologii 360.

Tego typu filmy nagrywane są za pomocą systemu kilku lub nawet kilkunastu kamer, dzięki czemu otrzymuje się możliwość obejrzenia obrazu ze wszystkich stron. Filmy w tej technologii można też oglądać na smartfonach oraz komputerach, ale największe wrażenie będą robić w goglach. Wystarczy przekręcić w nich głowę w jedną lub drugą stronę, żeby zmienić kąt patrzenia na daną scenę.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących wątków na ów temat? Przekazujemy Ci dobrą wiadomość – klikaj w poniższy link i rozkoszuj się lekturą.

W sprzedaży zaczęły się już pojawiać kamery 360, dzięki którym kręcić można samodzielnie tego typu filmy. Te proste z nich dysponują kilkoma niezależnymi kamerami, lecz bardziej zaawansowane modele mogą ich mieć znacznie więcej. Przez to kręcić można nawet w amatorskiej formie filmy, jakie na każdym mogą zrobić duże wrażenie.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes