Najważniejsze informacje o oprogramowaniu Business Intelligence, jakie są jego możliwości w analizowaniu ogromnej ilości danych.

Najważniejsze informacje o oprogramowaniu Business Intelligence, jakie są jego możliwości w analizowaniu ogromnej ilości danych.

Współczesne narzędzia do zarządzania firmą dostarczają coraz większą ilość informacji, są one doskonałym materiałem do tego, żeby je w różnorodny sposób przetwarzać i w oparciu o nie podejmować decyzje. Aktualnie w większości dużych firm działają jakieś programy ERP, w jakich na bieżąco rejestruje się wszystkie operacje gospodarcze, umożliwiają one także szereg zestawień i analiz.

Oprogramowanie BI

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz coraz częściej zarządzającym osobom takie analizy przestają wystarczać, bo nie można ich zrobić w różnych przekrojach. Z tego też powodu w pewnej chwili analizowanie informacji poszło o krok dalej i zaczęły się pojawiać narzędzia business intelligence i discovery, których głównym zadaniem było zapewnienie odpowiednio dużo informacji danym osobom. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów ERP systemy BI zasila się danymi nie na bieżąco, jak w oprogramowaniu ERP.

Przed ich importem wszystkie dane są obrabiane, uzupełniane oraz modyfikowane, tak żeby miały one wymaganą przez system BI postać. Przez to informacje tego typu da się później niezwykle skutecznie i wydajnie obrabiać. Obecnie na naszym rynku działa spora ilość firm, które dostarczają wydajne oprogramowanie z rodziny Business Intelligence. Konkurencja w tym obszarze jest coraz większa, lecz także coraz większe jest zainteresowanie takimi narzędziami analitycznymi.

Dużym i średnim przedsiębiorstwom już dawno przestały wystarczać dane z typowych systemów ERP, a ostatnio do tego grona dołączają również małe, dynamicznie się rozwijające, jakie potrzebują jak najwięcej wiedzieć przy podejmowaniu decyzji. Pośród firm które oferują wydajne systemy BI z pewnością trzeba wymienić Qlik, zaczynała ona w roku 1993 od paru osób, żeby dwadzieścia lat później obsługiwać jedne z największych firm z całego świata.

Czy istotna witryna sprosta Twoim oczekiwaniom? Myślę, że tak. Tam również czekają na Ciebie zajmujące wpisy. Zachęcam!

Do najważniejszych narzędzi Qlick zalicza się system do raportowania QlikViev, dający zupełnie odmienne metody prezentacji danych od stosowanych zwykle prezentacji, a równocześnie dający możliwość operowania na bardzo dużej liczbie danych w czasie rzeczywistym.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes