Dofinansowania unijne dla hodowców drobiu

Dofinansowania unijne dla hodowców drobiu

Dofinansowania unijne dla hodowców drobiu
Albowiem hodowcy drobiu muszą wkładać w własne farmy wiele pieniążków, wskazane jest zaciekawić się możliwością uzyskania dofinansowania z UE.
Zakup piskląt, jajek lęgowych, karmy – to jedynie część kosztów.

Największym przedsięwzięciem jest budowa a także wyposażenie farmy, szkolenia dla hodowców drobiu.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, to wejdź na adres tego serwisu (https://www.etuo.pl/folie-szkla-zte-blade-l110) i pod nim wyszukasz znacznie więcej szczegółowych wiadomości.

Żeby zorientować się jak przedstawia się szansa na zdobycie dotacji możemy udać się do ODR lub Filii Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zaś zgodnie z planem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie prognozuje się wsparcia finansowego dla hodowców drobiu.

Musisz pamiętać, że nasza strona www może pomóc Ci w wyszukaniu zajmujących danych na jakikolwiek temat. Taka strona zapewne Ci się będzie podobać.

Ale dotyczy to tylko chowu konwencjonalnego. W przypadku gospodarstw ekologicznych albo konwencjonalnych, które chcą przejść na produkcję ekologiczną, będzie można liczyć na pomoc.

widok - fotograf

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast Polska Izba Producentów Drobiu oraz Pasz skierowała do Ministerstwa Rolnictwa podanie tyczące się wydzielenia środków na dopłatę sektora jaj spożywczych. Wynika to z faktu, iż muszą one spełniać należyte standardy jakości, adekwatne z unijnymi wymogami. Rzecz jasna łączy się to z kosztami dla hodowców drobiu . Zaś wymagania powiązane z wytwórczością mięsa drobiowego nie przekraczają uniwersalnie obowiązujących norm, nie wymagają zatem podejmowania specjalnych środków ze strony hodowców. Może warto więc rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dostosowanie gospodarstw rolniczych do unijnych norm ma być obiektem działania szóstego.

Jego celem będzie wprowadzenie celowych zmian w zakresie ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt i zdrowia, tak zwierząt jak także publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów odbywają się systematycznie.
admin

Comments are closed.