Czym jest chiptuning?

Czym jest chiptuning?

Ogromniejsza moc i mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe – starczy, że fundniesz napędowi chiptuning. Przeczytaj, kiedy taka modyfikacja zakończy się sukcesem, a kiedy niepowodzeniem a także uszkodzeniami.

Tuning może obejmować różne podzespoły pojazdu (dla przykładu silnik) jak też może wykonywany być z założeniem osiągnięcia różnorodnych celów.

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, by przeczytać nasz artykuł. Jeżeli masz ochotę na inne, to kliknij link rekuperatory szczecin i przenieś się do następnej witryny.

Jednym z nich będzie podniesienie mocy a także momentu obrotowego silnika przy jednoczesnym obniżeniu poziomu palenia. Najlepiej jest go przeprowadzić poprzez coraz popularniejszy w Polsce chiptuning. Wykonany profesjonalnie przez doświadczonego mechanika przynosi bardzo dobre efekty i co ważne, powiększa też poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.

telewizory

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zwalnik
Producenci samochodów częstokroć pozostawiają w silnikach duży zasób wielu parametrów po to, aby „uwalniać” je w nowszych modelach bądź dostosowywać do wyposażenia, wielkości, bądź też masy konkretnego modelu. Ten sam silnik może mieć aż parę różnych wartości siły a także obrotowego momentu. Wykorzystując chiptuning, a więc przeróbkę fabrycznego oprogramowania komputera kierującego motorem mamy możliwość regulacji oraz wyciągnięcia „ukrytych” parametrów w dużym zakresie dowolności. Źle uskuteczniony zabieg chiptuningu przez „domorosłych ekspertów” niemających odpowiedniego zaplecza technologicznego a także naturalnie wiedzy zazwyczaj kończy się kłopotliwymi skutkami. Podobnych zmian „na oko”, bez testów na hamowni nie da się przyzwoicie przeprowadzić.

Często wgrywają oni program modyfikujący modyfikujący po dwa razy, dlatego że żadna z tych operacji nie przynosiła oczekiwanego następstwa. Okazuje się potem, iż nie mogła przynieść gdyż auto miało nie przyuważoną, nierzadko błahą usterkę.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes