Kompakt czy lustrzanka? Jaki aparat zakupić?

Kompakt czy lustrzanka? Jaki aparat zakupić?

Mnóstwo ludzi jest przekonanych, że nie ma lepszego aparatu niż kamera lustrzana. To fakt – fachowcy z zasady korzystają z lustrzanek, gdyż te są bardziej wytrzymałe na trudy pracy, szybkie.

Wikipedia

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Kingston WiDrive

Autor: Kingston
Źródło: Kingston
Czasy się jednak zmieniają, rynsztunek fotograficzny jest coraz to lepszy i tańszy. Aparat z obiektywem Sigma 18 200 zdołamy dziś zakupić często taniej, niż aparat fotograficzny kompaktowy. Oczywiście nie model profesjonalny, lecz przyzwoity amatorski aparat fotograficzny z lustrem. To sprawia, że po lustrzanki sięgają również amatorzy, którzy później utyskują na obsługę aparatu. Lustrzanki mają bowiem bezdyskusyjne zalety, lecz również minusy, czy też raczej cechy, jakie nie każdemu będą odpowiadać. Czasami lepiej sięgnąć po aparat fotograficzny kompaktowy. Czy też kupić bezlusterkowca – coraz to bardziej popularny rodzaj aparatu. Poznaj kluczowe cechy jak też wymagania, jakie mogą zadecydować o wyborze.
czujniki

Autor: Gobi
Źródło: http://www.flickr.com
Jakość zdjęć w ogromnym stopniu zależy od matrycy światłoczułej w aparacie, a zwłaszcza rozmiaru pikseli na owej matrycy. Im większe piksele, tym z zasady wyższa jakość obrazu, lepsza czułość . A więc wniosek jest taki – im większa matryca jak też piksele, tym wyższa jakość zdjęć, szczególnie w słabym oświetleniu. Cyfrowe aparaty mają różne wymiary matryc, jednakże prym tutaj wiodą lustrzanki i większość bezlusterkowców – dysponują one najogromniejszymi matrycami.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc naciśnij tu i oglądaj do woli następne specjalistyczne posty.

Gdy chcemy mieć wszechstronny sprzęt, jaki spraWDzi się w większości przypadków jak też będzie kapitalny w podróży, najlepiej wybrać aparat kompaktowy z dużym zakresem ogniskowych.

Jeżeli wyselekcjonujemy przy tym model szerokokątny, sprawdzi on się zarówno w czasie fotografowania wnętrz, architektury bądź widoków, jak także w sytuacji, gdy motyw znajduje się daleko.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes