Pierwsza lustrzanka

Pierwsza lustrzanka

Pierwsza lustrzanka nie powinna być jakimś bardzo drogim urządzeniem. Idzie wszak o to, aby przyuczyć się wykonywać zdjęcia, ale równocześnie również nie zaczynać od najwyższej półki cenowej.
Taka lustrzanka dla amatora powinna być dobra jakościowo, jednak niekoniecznie droga.

Najlepiej, jeśliby cechowała się wysokim stosunkiem jakości do opłaty. Wytwórcy cały czas wdrażają na rynek coraz to nowe urządzenia oraz automatycznie spada cena przeszłych modeli. Lustrzanki są teraz bardzo popularnymi produktami, nierzadko pojawiają się na nie promocje czy też opcja pozyskania kodu rabatowego. Niemniej jednak takową najprostszą lustrzankę możemy zakupić już od ok. 1300 zł. Jest to niedużo wziąwszy pod uwagę to, że sprzęt dla profesjonalnych fotografików kosztuje nawet 25 tysięcy złotych. Lecz czy takowa najtańsza lustrzanka jest w ogóle warta zachodu? Nie zawsze. Nawet dla początkującego fotografa może być to zbyt mało. Przede wszystkim wówczas, gdy nastawia się on na rozszerzanie własnych zdolności. Kupując najprostszy jak też najtańszy aparat, otrzymujemy jakość tylko niewiele większą od jakości zwyczajnego, kompaktowego aparatu . Właściwie nie można wtenczas „rozwijać skrzydeł” a także uzyskać dostatecznej jakości samych zdjęć, a o komforcie fotografowania już nie mówiąc. Stąd też takie zdroworozsądkowe rozwiązanie nakazuje, aby zakupić lustrzankę z przedziału cenowego 2,5-4 tysiące zł. Takowa cena zagwarantuje, iż zakupu nie będziemy żałować. Rekomendowane obiektywy to dla przykładu Sigma 24-70.
sigma 18 200 dc os

Autor: Kingston Technology
Źródło: Kingston Technology

Lustrzanka odróżnia się znacznie od kompaktowej cyfrówki i ta różność polega także w głównej mierze na znacznie wyższej wadze. Sam korpus aparatu, o ile jest porządnie wykonany, jest w stanie ważyć powyżej kilo.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej (https://noxel.pl/pl/c/Zestawy-monitoringu-IP/4000) na prezentowany wątek – informacje będą z pewnością niezwykle interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Drugie tyle będzie w stanie stanowić sama waga obiektywu Sigma 18 200 dc os.

Dwa kg to może nie jest jakoś nadzwyczaj dużo, jednak przy dłuższym fotografowaniu może to powodować problem. Trzymanie na pewnej wysokości dowolnego obciążenia, jest po prostu męczące, dlatego też nabywając lustrzankę, należy zwrócić uwagę na to, ażeby była w miarę lekka.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes