
Trzeba wymyślić coś, czego jeszcze nie ma albo coś podobnego do tego, co obecnie jest w zasięgu wielu osób, ale poprawić to i sprawić, żeby ludzie chcieli używać tej aplikacji. Później przechodzi się do projektowania, którym zajmują się osoby znające się na informatyczno-technicznych kwestiach. A zanim apka trafi do wszystkich odbiorców, najpierw musi zostać testowana, żeby można było wnieść poprawki albo po pewnym czasie zrezygnować z tego pomysłu, bo okazuje się, że dana aplikacja nie przekonała żadnego z testerów – .
Kiedy usłyszymy słowo projekt, to dobrze wiemy, że przedtem musiała się pojawić idea, potem jakiś szkic i dopiero po tym wszystkim można było wziąć się za robienie projektu. Identycznie jest, jeśli chodzi o projektowanie aplikacji mobilnych. Tyle, że przy projektowaniu aplikacji należy też stworzyć analizę rynku, uzyskać informację czy potencjalni użytkownicy będą zainteresowani tego typu apką, czy już istnieje tego typu aplikacja, jeśli tak, to, czym nasza na tle tej istniejącej ma się odróżniać.
Zanim, więc rozpocznie się projektowanie należy sporo rzeczy sprawdzić, a nawet, kiedy projekt (sprawdź także – simcenter) będzie ukończony należy aplikację wypróbować, żeby mieć pewność, czy w ogóle będzie warto dalej w nią inwestować. Bo tworzenie aplikacji to inwestowanie, które zwróci się jeżeli aplikacja będzie miała duża liczbę użytkowników.