Projektowanie apek na urządzenia mobilne

Projektowanie apek na urządzenia mobilne

W obecnych czasach nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świata bez naszych supernowoczesnych telefonów. Telefon staje się dla nas centrum rozrywki, ale też centrum niezbędnym, żeby być na bieżąco z ważnymi wiadomościami, które dotyczą naszego interesu. Kiedy telefon się rozładowuje czujemy się jak bez ręki. Tak, więc ludzie, którzy zajmują się biznesem związanym z telefonami próbują nas jeszcze bardziej, od telefonów i tabletów i różnego rodzaju innych mobilnych urządzeń – uzależnić.

Telefon dotykowy

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzone są kolejne aplikacje, które są w stanie obliczyć jak dużo jest kalorii w posiłku, pomóc wypić odpowiednią ilość wody i całe mnóstwo innych aplikacji, bez których po bardzo krótkim czasie nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Ale, by jakakolwiek aplikacja pojawiła się na naszym urządzeniu mobilnym musi być ona zaprojektowana. Jeżeli chodzi o projektowanie aplikacji mobilnych, to zajmują się tym osoby, które znają się na rzeczy. Zrobienie jakiegokolwiek projektu, to po pierwsze pomysł na apkę.

Trzeba wymyślić coś, czego jeszcze nie ma albo coś podobnego do tego, co obecnie jest w zasięgu wielu osób, ale poprawić to i sprawić, żeby ludzie chcieli używać tej aplikacji. Później przechodzi się do projektowania, którym zajmują się osoby znające się na informatyczno-technicznych kwestiach. A zanim apka trafi do wszystkich odbiorców, najpierw musi zostać testowana, żeby można było wnieść poprawki albo po pewnym czasie zrezygnować z tego pomysłu, bo okazuje się, że dana aplikacja nie przekonała żadnego z testerów – .

Aplikacje mobilne
Kiedy usłyszymy słowo projekt, to dobrze wiemy, że przedtem musiała się pojawić idea, potem jakiś szkic i dopiero po tym wszystkim można było wziąć się za robienie projektu. Identycznie jest, jeśli chodzi o projektowanie aplikacji mobilnych. Tyle, że przy projektowaniu aplikacji należy też stworzyć analizę rynku, uzyskać informację czy potencjalni użytkownicy będą zainteresowani tego typu apką, czy już istnieje tego typu aplikacja, jeśli tak, to, czym nasza na tle tej istniejącej ma się odróżniać.

Zanim, więc rozpocznie się projektowanie należy sporo rzeczy sprawdzić, a nawet, kiedy projekt (sprawdź także – simcenter) będzie ukończony należy aplikację wypróbować, żeby mieć pewność, czy w ogóle będzie warto dalej w nią inwestować. Bo tworzenie aplikacji to inwestowanie, które zwróci się jeżeli aplikacja będzie miała duża liczbę użytkowników.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes