Robienie aplikacji na komórki – co musi wiedzieć każdy zaczynający projektant, aby osiągnąć sukces

Robienie aplikacji na komórki – co musi wiedzieć każdy zaczynający projektant, aby osiągnąć sukces

Robienie aplikacji na komórki – co musi wiedzieć każdy zaczynający projektant, aby osiągnąć sukces
Urządzenia mobilne w obecnych czasach bardzo upraszczają codzienne obowiązki. Pewnie żaden biznesmen nie może wyobrazić już sobie pracy bez laptopa lub choćby tabletu. By jednak nowoczesny sprzęt był faktycznie użyteczny, konieczne są też praktyczne aplikacje.

Miej na względzie wymagania grupy docelowej

Wielu osobom wydaje się, że projektowanie aplikacji mobilnych wcale nie jest takie ciężkie, tymczasem potrzebuje ono nie tylko pomyślenia nad wyglądem interfejsu, lecz także – a może przede wszystkim – nad tym czy będzie on komfortowy w używaniu.

Jeśli interesuje Cię tego typu tematyka, zerknij na źródło info tam zamieszczone też Cię niezwykle zaintryguje. Nie czekaj zatem i kliknij tu.

Właśnie z tych racji jednym z kluczowych kryteriów, jakimi musimy się kierować podczas projektowania aplikacji mobilnej jest przystosowanie jej do grupy odbiorców. Przed przystąpieniem do pracy dobrze zatem rozpoznać potrzeby tych ludzi oraz ich wymogi – niezbędnych informacji z pewnością dostarczy wykonanie badań rynkowych.

smartphone

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Postaw na intuicyjność oraz prostotę

Popularnie znanym faktem jest, że naszymi działaniami rządzą przyzwyczajenia. Podobnie jest w przypadku aplikacji na urządzenia mobilne – . Dobrze o tym pamiętać w trakcie projektowania interfejsu. Zastanówmy się czy określony przycisk jest umieszczony właśnie tam, gdzie spodziewaliśmy się go znaleźć oraz wykorzystujmy znane już ogólnie rozwiązania.

Poza tym pierwszorzędnym rozwiązaniem jest postawienie na prostotę: przyjazne dla oka kolory zamiast krzykliwych oraz jaskrawych barw, czytelne fonty zamiast wyszukanej i niewyraźnej czcionki, a dodatkowo ograniczona liczba reklam oraz pojawiających się okienek na pewno uzyskają korzystniejsze noty pośród użytkowników.

Poznawaj współczesne trendy

Czasy się zmieniają, a razem z nimi nadchodzą nowe rozwiązania – dotyczy to nade wszystko branży informatycznej. Jeżeli poważnie myślisz o projektowaniu aplikacji mobilnych – musisz pozostawać na bieżąco – to co jeszcze 2 lata temu było hitem, dziś może być już przestarzałym rozwiązaniem. Dobrze zatem szukać inspiracji w sklepach z aplikacjami, przeglądać regularnie tematyczne strony internetowe albo obejrzeć prace innych projektantów, aby dowiedzieć się, co teraz jest na czasie w branży.

admin

Comments are closed.