instalacja elektryczna należyta dla zasilanych urządzeń

instalacja elektryczna należyta dla zasilanych urządzeń

instalacja elektryczna należyta dla zasilanych urządzeń
Właściwości techniczne instalacji elektrycznych w budynkach muszą być takie, żeby gwarantowały niezawodną dostawę energii elektrycznej o parametrach technicznych, charakteryzujących jakość energii właściwych dla zasilanych sprzętów.

Projektowanie instalacji elektrycznych powinno brać pod uwagę to, żeby sprzęty elektryczne o napięciu roboczym wyższym od liczby pewnej były zabezpieczone przeciw porażeniowej.
kable elektryczne

Autor: Mussi Katz
Źródło: http://www.flickr.com
Instalacja musi gwarantować ochronę ludzi i otoczenie przed skażeniami, oraz transmitowaniem wibracji, hałasu, temperatury i pola magnetycznego o wartościach i natężeniach większych od granicznych możliwych.

Nie możesz doczekać się następnych wątków? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do strony, które pozwoli Ci zaznajomić się z ogromną porcją nowych informacji.

Winna być przewidziana i skonstruowana w taki sposób, aby w planowanym okresie użytkowania spełniały żądania dotyczące mocy zadysponowanej i pozostawały w pełnej sprawności technicznej, a w odniesieniu do instalacji w budynkach mieszkalnych, również żądania wynikające z pożądanego komfortu życia domowników.

Projektowanie instalacji elektrycznych dla obiektów fabrycznych powinno być tak zaplanowane i wykonane, ażeby było względnie bezproblemowe ich adaptacja do innowacyjnych zadań przy zmianie kierunku, względnie techniki wytwórczości. Projektując gniazda elektryczne należy brać pod uwagę to, że w budynku bezustannie przybywa urządzeń elektrycznych, w związku z tym lepiej zaprojektować ich więcej niż potrzebnych na daną chwilę, względnie pozostawić zaślepione puszki montażowe.

Dzięki nim instalacja innego gniazda w razie potrzeby nie będzie stanowiła większego problemu. Najwięcej gniazd elektrycznych przydatnych jest w kuchni, albowiem w tym miejscu jest najwięcej sprzętów zasilanych prądem.
admin

Comments are closed.